implanty

Czym są implanty stomatologiczne?

Wielu z nas zastanawia się czym są implanty stomatologiczne, otóż są to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne dla nas rozwiązania w przypadku gdy brakuje nam pojedynczego zęba lub kilku zębów. Tego typu implanty zapewniają nam całkowity komfort użytkowania, gdyż z powodzeniem zastępują nasze naturalne zęby. Najczęściej implant jest to sztuczny korzeń wykonany z tytanu.

Tak wykonany korzeń stanowi podstawę do odbudowy naszego utraconego niegdyś zęba. Co najważniejsze istnieje możliwość wszczepienia tylu implantów, ilu zębów nam brakuje. Dobrym rozwiązaniem jest także wykonanie kilku wszczepów by utworzyć odparcie dla mostów. Wartym uwagi jest, iż już tylko dwa implanty są w stanie zapewnić dodatkowe umocowanie i doskonale stabilizują całkowite protezy. Najważniejszym jednak jest, aby pamiętać, że dobór najlepszej dla nas metody zastosowania protez i implantów zawsze ustalany jest po konsultacji ze stomatologiem.
A czym jest implant stomatologiczny?

Implanty stomatologiczne są to niewielkie tytanowe (lub wykonane z innego tworzywa) wkręty umieszczane na stałe w naszej kości szczęki lub żuchwy. Jednakże to właśnie tytan jest metalem doskonale tolerowanym przez organizm człowieka,dlatego jest najczęściej stosowanym metalem. Więcej o implantach znajdziesz tutaj: stomatologia-impla.pl/implanty/.

Zastosowanie tytanowych wkrętów powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością. Proces gojenia , który trwa nawet kilka miesięcy pozwala zrosnąć się wkrętowi z naszą kością na stałe. Dlatego właśnie implanty stanowią naturalny i stabilny fundament, na którym można wykonać dowolny rodzaj implantu. Tego typu rozwiązanie pozwoli nam na długie lata cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa